Yatak Odası Fikirleri 2013 « Dekorasyon | Dekorasyon Haberleri | Ev Dekorasyon | Mobilya
Buradasınız: Ana sayfa - Yatak Odasi Dekorasyonlari - Yatak Odası Fikirleri 2013

Yatak Odası Fikirleri 2013

Sponsor LinkModern dekorasyon az mobilya ve aksesuar seçilerek yapılabilecek en kolay dekorasyon tarzları arasındadır. Modern tarz dekorasyon ile minimalist tarz biribiri ile ilgili ve uyumlu dekorasyonlar yaratmakta kullanılabilir. Modern yatak odası tasarımları hazırlarken modern dekorasyonun yanında farklı bir tarzıda uygulayabilirsiniz.

Modern yatak odası tasarımları bir çok farklı etkiye açıktır. Nötr renkleri seçerek tarafsız ve iddiasız bir yatak odası dekorasyonu yaparken bir yandan da parlak renkler ve desenli duvar kağıtları ile minimalist etkiden uzak modern sanat akımlarına kapılmış bir yatak odası ortaya çıkacaktır.

Parlak duvar renkleri ile heyecanlı bir dekorasyon tasarlayabilirsiniz. İlk görüşte çarpıcı bir etki bırakacak birçok parlak renk mevcut; yeşil, turuncu, mavi gibi. Bunun yanısıra yine renkli yataklar ve yatak başları kullanımı ile etkileyici bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Duvarlarınızda sergileyeceğiniz resimler, tablolar ya da farklı panolarla farkındalığı bu nesnelere çekebilirsiniz. Bunun amacı dikkati istemediğiniz yerlerden dikkat çekici aksesuarlara çekmektir. Kübist yaklaşımlı bir yatak başı ise yatak odasının sıradanlığını ortadan kaldırmaya yetecektir.

Paravanlar, sehpalar ve aydınlatmaların seçimi ise arka planda yaptığınız dekorasyonu pekiştirme amaçlı olmalıdır. Sehpanız, aydınlatmanız, seçtiğiniz duvar resminiz ve halınız odanın genel görünümünü bozmayacak ve destekleyecek nitelikte olmalıdır.

Farklı bir tarzı kullanmak istiyorsanız bunu aksesuarların birkaç tanesinde uygulayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; modern dekorasyon içerisinde kullanacağınız vintage aydınlatma ve yatak başı uygulaması ile farklı bir tarz yaratmış olursunuz.

Kaynak : cilekmobilya.org


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Facebook'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yorum yapın

  • *

En Çok Okunanalar