Mutfak’da dekorasyon yaparken kullanabileceğiniz renkler « Dekorasyon | Dekorasyon Haberleri | Ev Dekorasyon | Mobilya
Buradasınız: Ana sayfa - Mutfak Dekorasyonu - Mutfak’da dekorasyon yaparken kullanabileceğiniz renkler

Mutfak’da dekorasyon yaparken kullanabileceğiniz renkler

Sponsor LinkMutfak dekorasyonu oldukça çok önemlidir çünkü mutfaklar evlerin vazgeçilmez mekanlarıdır.

 

Bazen mutfağımızı yenilemek amacıyla, bazen de eskiyen dolapları ve beyaz eşyaları değiştirmek amacıyla mutfak dekorasyonunda değişikliğe gideriz. Tabi ki, mutfak dekorasyonunda bu işlem evdeki diğer mekanlar kadar kolay değildir. Çünkü mutfakta çok fazla detay var ve hepsi ile tek tek ilgilenmek gerekiyor.

Mutfak dekorasyonu yaparken ilk yapmanız gereken bir kağıt ve kalem almak ve nerelerde hangi değişikliklerin yapılmasını istediğinizi belirlemek. Yapılma sırasını ve yapılma süreçlerini de göz önünde bulundurarak oluşturduğunuz listede mutfak mobilya seçimi, renk seçimi eşya modeli ve mutfakta kullanmak istediğiniz renkleri de belirledikten sonra harekete geçebilirsiniz.

Açık renge boyanmış mutfaklar her zaman mekanı daha ferah gösterir. Bu yüzden iç cephe boyanızı beyaz renkten yana kullanabilirsiniz. Duvarların beyaz tercih edildiği mutfaklarda dolap renkleri koyu tercih edilmeli, özellikle ahşap ve ceviz rengi ile uyumu yakalamanız mümkün. Eğer dolapları beyaz renkte seçmeyi düşünüyorsanız, o zaman duvar ve aksesuarlarda renklendirme yapmaya ihtiyacınız olacak çünkü her yerin bembeyaz olması boğuk ve renksiz hissi verebilir. Bu durumda beyaz eşyalarınızı beyaz yerine, gri ya da daha farklı renklerde tercih etmeli ve obje ve aksesuarlarda yeşil tonları tercih etmelisiniz.


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Facebook'ta Paylaş

Etiketler:


Yorum yapın

  • *

En Çok Okunanalar