Kiler düzenleme fikirleri « Dekorasyon | Dekorasyon Haberleri | Ev Dekorasyon | Mobilya
Buradasınız: Ana sayfa - Ev Dekorasyonu - Kiler düzenleme fikirleri

Kiler düzenleme fikirleri

Sponsor LinkMutfak evin kalbi diye bilinir. Fonksiyonel olmalıdır, iyi organize edilmelidir ve aynı zamanda güzel görünmelidir. Ancak mutfakta herkesin vazgeçilmezi depolama alanı, hatta mümkünse iyi organize edilmiş bir kilerdir.

Eskinin vazgeçilmezi ancak bugün ise bir lüks olarak kabul edilen kiler mutfağın tüm fonksiyonlarını artırabilecek bir kapasiteyi sahip. Kilerde neleri saklayabileceğiniz tamamen size kalmış bir şey. Konserveler, pişirme aletleri, yemek kitapları, makarnalar, bakliyat, reçel, baharat bunların başında geliyor. Hatta daha lükse kaçabiliyorsanız, içine girebildiğiniz bir kiler çok daha fonksiyonel olacaktır. Ancak bu seçeneği günümüzde her evde bulmak kolay değil.

İhtiyaçları karşılamayacak bir kilerin nasıl düzenlenmesi gerektiğine ilişkin farklı yaklaşımlar var. Ayrı bir mekanı kiler olarak kullanmak isteyebilirsiniz ya da içine girebileceğiniz ve bir kapı ile ayırdığınız bir kilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca, bir tül ya da perde ile ayırabileceğiniz kilerler de mevcut. Tabii ki, büyük bir dolabı da kiler olarak kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerin tümü sahip olduğunuz mekana bağlı. O nedenle bir kiler düzenleme şansınız var ise öncelikle ihtiyaç listenizi belirlemelisiniz.

Eğer kileriniz gerçekten iyi dekore edilmişse, sergilemekten kaçınmayın. Genellikle kiler iyi dekore edilmesi gereken bir yer olarak düşünülmez. Ancak yeriniz müsaitse, sergileyebileceğiniz bir tane kiler dekore etmemek için hiçbir nedeniniz yok. Basit beyaz raflar, led ışıklar ve camlı bir akardeon kapı kilerinizi sergilenecek bir mekana dönüştürebilir.

Kilerinizi düzenlerken dikkat edeceğiniz nokta, yiyeceklerinizi gruplamak. Sebzeleri ayrı tutmanın getireceği kolaylığın yanı sıra, diğer malzemeleri gruplamak yemek pişirme kolaylığı da sağlayacaktır. Sadece kiler alanında bir tezgahınız olabilirse işiniz çok daha kolay olur.

Kiler organize ederken çok daha gelişmiş teknolojiler de kullanmak imkanı var. Bu çerçevede kilerin her boşluğunun değerlendirilmesi amaçlanıyor. Dolaplardaki raflar örneğin baharatlar için uygun saklama alanı yaratıyor. Diğer raflar daha büyük malzemelerin saklanmasına uygun. Bu tarz bir sistem kullanarak geniş bir kiler yaratabilir ve ihtiyacınız olan malzemelere ulaşmak için dolapların içinde zorlanmak durumunda kalmazsınız.


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Facebook'ta Paylaş

Etiketler:,


Yorum yapın

  • *

En Çok Okunanalar