Ev dekorasyonunda sarı rengi kullanmanın yolları « Dekorasyon | Dekorasyon Haberleri | Ev Dekorasyon | Mobilya
Buradasınız: Ana sayfa - Ev Dekorasyonu - Ev dekorasyonunda sarı rengi kullanmanın yolları

Ev dekorasyonunda sarı rengi kullanmanın yolları

Sponsor LinkGüneşin, enerjinin, iletişimin rengi olan sarı oldukça iddialı bir renk olarak gelse de, salonlarda, çocuk odalarında, mutfaklarda ya da yatak odalarında kullanılabilinecek en ideal renklerden bir tanesidir.

Sarı renk nasıl dekore edilir, dekorasyon yapmak istediğimiz mekanlarda diğer renklerle nasıl kombine edilebilir? Sarı rengi, evinizi dekore ederken nasıl kullanmanız gerektiği hakkında birkaç dekorasyon fikri sunalım sizlere.

1-Özellikle siyah-beyaz yer döşemesine sahip bir  holünüz varsa duvarlarınızı oldukça açık bir pastel renk sarıya boyarsanız, kontrast yaratmış olursunuz. Girişteki mobilya seçiminizde şarap kırmızı tercih etmeniz halinde ahengi yakalamanız mümkün.

2-Salonunuz, ışığı tam almayan bir yerde ise ya da pencereleri yeterince büyük olmadığı için aydınlık olmuyorsa  yine sarı renk kullanarak salonunuzu olduğundan daha aydınlık hale getirebilirsiniz. Ancak her tarafta sarı renk kullanmak yerine sadece duvarda sarı kullanmak ya da duvar rengini duman gri şeklinde boyayıp oturma grubunu sarı olarak tercih ettiğinizde, odayı aydınlatayım derken boğmamış olursunuz.

3- Yazlık evlerde özellikle hasır eşyalarla harika bir uyum sağlayan sarı renk bahçe dekorasyonunda doğru bir seçim. Yeşil, beyaz renk kullanarak uyum yakalayabilir, hasır eşyalarla bu dekorasyonu bütünleştirebilirsiniz.

4- Yaz günlerini, neşeyi ve enerjiyi çağrıştıran sarı renk yatak odası dekorasyonunda da tercih edilebilecek renkler arasında yer alır. Sarı rengi,  2016 yılının rengi de olan bebek mavisi ile birleştirerek kullanabilirsiniz.


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Facebook'ta Paylaş

Etiketler:


Yorum yapın

  • *

En Çok Okunanalar