Dış Cephe Boya Renkleri 2012 « Dekorasyon | Dekorasyon Haberleri | Ev Dekorasyon | Mobilya
Buradasınız: Ana sayfa - Yapı Dekorasyonlari - Dış Cephe Boya Renkleri 2012

Dış Cephe Boya Renkleri 2012

Sponsor LinkEvlerimizin içi kadar dışıda boya renkleri seçimi açısından önemlidir. Evinizin dış rengine siz karar vermiyor olabilirsiniz. Site ya da apartmanda yaşıyorsanız ortak karar alınan toplantılarda fikirlerinizi söyleyebilirsiniz. Müstakil eve sahip olanlar ise daha şanslı kendi istedikleri renklere bina dış cephe boya örneklerini inceleyerek karar verebiliyorlar. Boya markalarının hepsinde dış cephe boya ürünleri mevcut. Aşağıdaki Filli boya dış cephe, Dyo dış cephe ve Polisan renk kataloğunu inceleyebilirsiniz.

Sponsor bağlantılar

Isı yalıtımı, binaların iç ve dış cephelerinde, sıcak ve soğuğa karşı alınan önlemler bütünü. Isı yalıtımı ile elektrik ve yakıt faturalarında % 50′lik bir azalma söz konusu. Türkiye kullandığı enerjinin neredeyse tamamını ithal etmekte. Yani enerjide dışa bağımlı bir ülkeyiz.Dolayısı ile ısı yalıtımı ve mantolama ülkemiz ekonomisi için acil bir ihtiyaç.

Yeni Binalarda Isı yalıtımı (Mantolma) mecburi mi ?

Yeni Yapı Denetimi Kanunu ile 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren tüm yeni yapılacak binalara ısı yalıtımı zorunluluğu geliyor.Artık ısı yalıtımı projesi olmayan yeni yapılacak binalar belediyeden ruhsat alamayacak.Yönetmelik ısı yalıtımını ilk etapta yeni binalar için zorunlu kılıyor.

Eski (mevcut) Binalarda Isı yalıtımı (Mantolma) mecburi mi ?

Eski yada mevcut binaların da 2017’ye kadar yalıtım yaptırması gerekiyor,sorunuzun cevabı evet eski binalarda da ısı yalıtımı diğer ifade ile mantolama yaptırılması kanun gereğidir.Kaldıki mantolama yaptıran herkes,neden daha önce yaptırmadığını sorguluyor,zira zorunluluğun ötesinde,gözle görülür bir ekonomik kazanç ve ısı keyfi oluşturuyor.

Sponsor bağlantılar

Sponsor bağlantılar

[reklam1]


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Facebook'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,


Yorum yapın

  • *

En Çok Okunanalar