Balkonu bahçeye çevirmede Önemli Kurallar « Dekorasyon | Dekorasyon Haberleri | Ev Dekorasyon | Mobilya
Buradasınız: Ana sayfa - Bahçe Dekorasyonu - Balkonu bahçeye çevirmede Önemli Kurallar

Balkonu bahçeye çevirmede Önemli Kurallar

Sponsor Link 

1. Balkonunuzun taşıyabileceği ağırlığı iyice öğrenin. Üç beş saksı ve sandalye herhangi bir sıkıntı yaşatmaz. Ancak gerçek bir bahçe havası yaratmak için balkonda yer vermek istediğiniz eşyaların ve aksesuarların ağırlığı hakkında bilgi edinin. Mesela yarım fıçı ıslak toprağın 100kg ağırlığında olduğunu biliyor muydunuz?

2. Sulama sisteminizi doğru ayarlayın. Mutfak veya banyoya yakın bir balkonunuz varsa musluğa ince bir hortum takarak balkondaki çiçeklerinizi kolayca sulayabilirsiniz. Eğer mümkünse balkonda da tesisat oluşturabilirsiniz. Yoksa kovayla su taşımak durumunda kalabilirsiniz.

3. Güneş ve rüzgara karşı tedbir almanızda yarar var. Bulunduğunuz bölgedeki iklim koşulları ve balkonunuzun konumu gibi detaylar bitki seçiminde önem taşır. Güneşli bir günde balkon altı saatten fazla güneş alırken, yüksek bölgelerde ise yoğun esen rüzgar sonucu bitkiler kuruyabilir. Bu nedenle balkonunuza bitki seçerken bu detayları göz önünde bulundurmanız önerilir.

4. Çiçeklerinizi her türlü hava koşuluna dayanıklı fiberglas, plastik veya ahşap saksılarda muhafaza edin. Büyük saksılarda alt kısmına üçte bir strafor parçası sererek toprağın ağırlığını azaltabilirsiniz. Toprağın uçmaması için üzerini bez veya naylonla sarabilirsiniz. Küçük saksıları ise mümkünse sabitleyin.


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Facebook'ta Paylaş

Etiketler:,


Yorum yapın

  • *

En Çok Okunanalar